چالش‌های ساختگی پسا کرونا

همون روزا که داشتیم زندگی عادیمون رو می‌کردیم، کار می‌کردیم، با دوستامون وقت می‌گذروندیم، کافه و رستوران می‌رفتیم، تو خیابونها قدم می‌زدیم، ذهنمون درگیر دغدغه‌های عادی زندگیمون بود یهو یه اتفاق عجیب افتاد و همه خونه‌نشین شدیم. بیشتر این اتفاق اوایل عجیب بود و بعد دردناک شد.

درباره‌ی حس‌های مشترکی که هممون داشتیم نمی‌خوام بنویسم ولی این قرنطینه و اتفاقات عجیبش باعث تصمیم جدید برای زندگی شد برام.

وقتی قرنطینه تموم شد و کم کم به زندگی تقریبا عادی ( نه کاملا عادی) رسیدیم، فهمیدم اینجایی که الان هستم رو نمیخوام و دنبال یه تغییر جدیدم.

دقیقا همونجا که شاید رسیدم به یه آرامش نسبی فهمیدم که همینم دیگه نمیخوام.

فهمیدم روحیم کلا با چالش آمیخته شده و نمیتونم به یه روتین مناسب و عادی و همه چی آماده خودم رو وقف بدم. فهمیدم باید مدام برای خودم چالش درست کنم و بعد از انجام دادنشون برسم به اون حسی که حالم رو خوب میکنه.

این چالش‌ها هم زندگی شخصیم رو در بر گرفت هم حوزه‌ی کاریم رو. 

و برای توجیهشون یه جواب داشتم: اگه تو این سن انجام ندم دیگه هیچ وقت تجربش رو به دست نمیارم.

چالش‌هایی که برای خودم تعریف کردم دست نیافتنی و عجیب نبودن. برای بقیه شاید یه تجربه و قدم بزرگ به حساب بیاد ولی برای خودم با توجه به شرایط زندگیم از بچگی و تجربه‌های گذشته، اون قدرا هم عجیب و بزرگ تعریف نشد.

قبل قرنطینه تصمیم گرفتم هر چی که تو کار محتوا یاد گرفتم رو یاد بدم و در نهایت دو تا کارآموز گرفتم و یه گروه کوچیک تشکیل دادیم.

سر تعطیلی‌های کرونا من یکی از پروژه‌هام کنسل شد و یه کمی وقت آزادم بیشتر شد و همین باعث شد عملا تو روزهای تو خونه بودنم به خوردن و خوابیدن بگذره.

همین روند باعث شد من از تایم‌ و محل کارم که تو خونه بود دیگه راضی نباشم و عملا تو خونه هیچ کاری نمیتونستم انجام بدم. در نهایت وسوسه شدم به یه تغییر جدید.

و حالا من اینجا، اومدم پایتخت و قدم‌های اول برای یه تغییر دیگه رو برداشتم.

از سه تا چالش جدیدی که برای خودم تعریف کردم به دو تاش رسیدم و حالا میرم سراغ چالش‌های جدیدتر.

حالا دارم فکر می‌کنم ساختن این چالش‌ها برای خودم و قدم برداشتن برای تغییر تا چه اندازه می‌تونه برام خوب باشه و امیدوارم فقط این من نباشم که از ساختن چالش‌های جدید لذت ببره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *